חיטוי קורונה

העולם כולו מתמודד עם וירוס הקורונה הידוע גם בשמו:  COVID-19-מדובר על וירוס מתת משפחת נגיפי הקורונה. הווירוס גורם לתחלואה נשימתית ואנשים שנדבקים בו מפתחים תסמינים דומים לתסמיני שפעת. חלק מסיבוכי הנגיף יכללו: דלקת ריאות, כשל נשימתי ובמקרים קיצוניים אף מוות. מכיוון שמדובר על וירוס חדש אשר לאף מדינה בעולם לא הייתה הכרות קודמת אתו, הרי כיום אין חיסון נגד הנגיף וכן, הרפואה כולה עדיין לא מצאה את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הנגיף בקרב החולים. ידוע לכלל האוכלוסייה שחשוב מאוד להיזהר ולהישמר על מנת למנוע הדקה וכן, לשמור על היגיינה אישית וסביבתית.

קורונה - כיצד נדבקים?

הדבקות בקורונה יכולה להתרחש בעת מגע של הפרשות חולה קורונה עם אדם. אך מעבר לכך, הנגיף נותר פעיל על משטחים שונים שעות רבות וכן באוויר ועל כן, חשוב מאוד לדאוג לחיטוי משטחים שונים. נגיף הקורונה יכול להשאר באוויר במשך 3 שעות, על משטחי קרטון שבאו במגע עם אדם שחולה בנגיף עד 24 שעות, במשטחי פלסטיק ומתכת עד 72 שעות ובמשטחים העשויים מפלדה, עץ פלסטיק ואפילו בד, הנגיף יכול לשהות עד 4 ימים. כלומר, אין ספק שאדם יכול להדבק בקורונה לא רק כתוצאה ממפגש עם אדם שחולה בנגיף, אלא גם במקרה של מגע עם אחד מהמשטחים שבהם הנגיף קיים או משהייה באוויר שבו הנגיף קיים. על כן, חשוב מאוד לבצע חיטוי קורונה במשטחים שונים וזאת בכדי להבטיח שאדם לא ידבק כתוצאה ממגע עם משטח כלשהו.

חיטוי קורונה - במה מדובר?

חיטוי נגד קורונה הוא חיטוי המתבצע באופן מיוחד ועל ידי חומרים מיוחדים, על משטחים שונים, כאשר המטרה היא להפחית עד כמה שניתן הדבקה שלא מתרחשת כתוצאה ממגע ישיר עם חולים. חיטוי קורונה איכותי חייב להתבצע בשלושה מימדים: חיטוי מערכות מיזוג אוויר שכן, הנגיף יכול לשרוד בחלקים שונים של מערכות מיזוג אוויר וכך להתפזר בחלל האוויר כאשר מפעילים את המזגן. כמו כן, בשלב השני יש לחטא את חלל המבנה באופן יסודי מאוד שכן, הנגיף יכול לעמוד במשך כמה שעות בחלל המבנה עצמו. בשלב השלישי יש לחטא את כלל המשטחים המצויים במבנה שבו מצבעים חיטוי קורונה. המשטחים שיש לחטא הם משטחים גלויים במבנה אשר הגישה אליהם קלה יותר ומשטחים גבוהים או פחות נגישים. כמו כן, במידה ומדובר על על חיטוי ביתי חשוב לחטא את כל מוצרי הטקסטיל בבית וכן את הרהיטים השונים בבית.

כיצד מתבצע חיטוי קורונה?

חיטוי קורונה לרוב מתבצע באמצעות התזת חומר חיטוי רלוונטי בלחץ גבוה. לא מעט מאנשי המקצוע בוחרים בשיטת החיטוי הקרויה: חיטוי בערפל שכן, עובי הטיפות של ההתזה במכשיר יוצר מראה של ערפל. חשוב מאוד לזכור שחיטוי קורונה איננו מתבצע כמו פעולות הדברה רגילות לחרקים ועל כן, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע שידע כיצד לבצע את החיטוי הן מבחינת ביצועו באמצעות המכשיר המתאים לחיטוי מעין זה והן מבחינת שימור בחומר הנכון והמתאים לחיטוי קורונה.

ישנם חומרי חיטוי לקורונה המבוססים כיום על רכיבים טבעיים וידידותיים ומנגד, ישנם חומרים המבוססים על חומרים כימיים. חשוב לבחור את חומר החיטוי המתאים והנכון מבחינתכם לחיטוי החלל.

כיצד תבחרו את אנשי המקצוע הטובים ביותר עבור חיטוי קורונה

אם אתם מעוניינים לבצע חיטוי קורונה בביתכם הפרטי, במשרד שבו אתם עובדים, במתחם ציבורי כלשהו או בכל מקום אחר שיש חשש שבו שהו חולי קורונה, חשוב מאוד כאמור שתבחרו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, על מנת שהחיטוי יהיה יעיל ויממש את ייעודו ומטרותיו. מוטי הרחקת יונים הוא איש המקצוע הטוב ביותר לבחור בו כיום עבור חיטוי קורונה יעיל, איכותי ומקצועי.

אהבתם?

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בטוויטר
שיתוף באימייל
שיתוף בוואטסאפ

השאירו תגובה

לקוחות ממליצים

יצירת קשר

© כל הזכויות שמורות למוטי הדברה בירושלים.

דילוג לתוכן